План Апокаліпсису: суд над Путіним

Скажу коротко: загальновідомо, що у всіх наших бідах винен Путін. Щоб життя українців покращилася, Путіна потрібно стратити як Саддама Хусейна або посадити як Слободана Мілошевича. Поки обидва проекти тільки в мріях, ми звернулися до суду ООН з скаргою на порушення РФ двох Конвенцій. Перемога в Гаазі — це … майже як перемога на «Євробаченні». Приємно, але практично ні на що не впливає …

Повідомляє «Всем! Всем! Всем!» з посиланням на Версии.com, Украина

Для довідки. 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН, звинувативши Росію в порушенні Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму (1999 рік) і Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (1965 рік). Відкриті слухання в Гаазі за позовом України пройшли з 6 по 9 березня.

фото: Версии.com, Украина

 

Як бурхливо розвивається (по Гройсману) держава Україна орієнтується на досвід інших таких же країн, що розвиваються.

1) Негативний — в 2011 році Міжнародний суд ООН відмовив Грузії у позові проти Росії в рамках тієї ж самої Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, оскільки «позивач не доклав достатніх зусиль, щоб вирішити суперечку шляхом переговорів.

2) Позитивний — в 1986 році Нікарагуа після двох років процесу виграло позов проти США про підтримку Штатами місцевих повстанців-контрас. Судді постановили, що Вашингтон застосував силу по відношенню до іншої держави, зазіхав на його суверенітет і перешкоджав мирної торгівлі, порушуючи … Договір про дружбу, торгівлю і мореплавання від 21 січня 1956 р

Занудьгували? Давайте, я вас трохи повеселити. Для тих, хто в повній мірі освоїв тексти Зощенка і втомився від Задорнова із Жванецьким, є чудова альтернатива — наикрутейший Facebook-блогер всіх часів і народів Олег Пономар.

У нього 130 тисяч передплатників і по 5 тисяч лайків в середньому за пост, що свідчить про інтелектуальний потенціал української нації. Раніше Паламар багато писав про неминуче поразку Трампа на президентських виборах і поразку Росії в Сирії. З тих пір, як ці дві теми втратили актуальність, він переключився на Гаагу.

Короткий зміст його розлогих опусів зводиться до того, що всі війни і міжнародні злочини закінчуються судом над злочинцями. А то, що ми бачимо зараз, це тільки початок, бо за міжнародними стандартами гаряча фаза конфлікту ще не закінчилася. Україна відпрацювала в суді на «відмінно», результат буде через пару місяців. Далі в Гаазі будуть розглядатися позови до РФ за військові злочини на Донбасі і геноцид місцевого населення. За цими позовами ми будемо вимагати дуже багато мільярдів доларів компенсації і репарації.

Заступник глави МЗС Олена Зеркаль (мабуть, одна з фанаток Паламаря) також налаштована вкрай оптимістично. За її словами, як тільки ми виграємо цей суд, подамо наступного позов. А на засіданнях Ради Безпеки ООН «кожен раз будемо вимагати звіту про те, як Росія виконує обов’язкове для всіх рішення Міжнародного суду ООН».

Чарівна ідея. Є тільки одна неув’язочка: наше головування в Раді Безпеки ООН завершилося 1 березня. Статус непостійного члена Ради безпеки ООН закінчується 31 грудня 2017 року. А судове рішення буде в кращому разі років через два, реально — через три-чотири. Тому сильно потролліть РФ за схемою Зеркаль буде проблематично.

Втім, якщо за справу беруться такі фахівці, як Зеркаль, Пономар і юристи МЗС, тут ніяких сумнівів в успіху бути не може. Тут інше питання напрошується: коли від обговорення Конвенції про расову дискримінацію ми перейдемо безпосередньо до суду над Путіним за військові злочини? Питання, який, як я впевнений, хвилює 130 тис. Передплатників Паламаря та ще мільйони справжніх патріотів.

Читайте также:   ПОРОШЕНКО АНОНСИРОВАЛ ОЧЕРЕДНОЕ ПОВЫШЕНИЕ МИНИМАЛКИ В УКРАИНЕ

І ось тут я вас розчарую: схоже, що до суду над Путіним ми так і не дійдемо. Звичайно, з точки зору піару, орієнтованого на середньостатистичного жителя України, гаазькі позови — це, як сказала Зеркаль, «необхідний елемент і крок серед інших у відновленні територіальної цілісності України, включаючи майбутню відповідальність РФ за людські смерті і руйнування на Донбасі».

Але міжнародне право трактує їх інакше — як суперечка про порушення двох Конвенцій. Навіть якщо буде визнано, що якісь окремі пункти цих двох Конвенцій Росія порушила, і нам призначать компенсацію, це зовсім нічого не дає, крім морального задоволення. Ну, як перемога Джамали над Лазарєвим на «Євробаченні».

Гроші злупити з Росії нам навряд чи вдасться: крім скарг до Ради Безпеки ООН, інших інструментів примусу до виконання рішенням Міжнародного суду ООН не існує. Коли США програли в суді Нікарагуа, їх зобов’язали відшкодувати всі завдані збитки, але, заблокувавши виконання судового рішення через Радбез ООН, вони нічого не заплатили. Росія, до речі, теж постійний член Ради безпеки ООН …

Літак Путіна за рішенням суду теж хтось навряд чи стане розгортати, на відміну від літака турецького міністра закордонних справ над Нідерландами. І найприкріше, що ордер на арешт суд ООН не виписує. Це компетенція іншого суду, який теж мешкає в Гаазі: Міжнародного кримінального суду (МКС).

Дуже важливо не плутати Міжнародний суд ООН, де ми зараз судимося з Росією, і Міжнародний кримінальний суд (МУС). Спільне в них тільки те, що обидва засідають в одному місті. МКС діє на основі Римського Статуту, видає міжнародний ордер на арешт, виробляє затримання підозрюваної особи, має право присуджувати тюремне ув’язнення (в тому числі 30 років або довічне).

Цілий ряд країн в подібні ігри не грають. І ми, і Росія, підписали Римський Статут 2000 року, але не ратифікували. США підписали, але підпис відкликали. Китай, Ізраїль, Індія і Саудівська Аравія взагалі не підписували.

Чому? Та тому, що, якщо ордер видано, всі країни, що ратифікували Статут, зобов’язані заарештувати людину і передати його в Гаагу. Сьогодні ми може подати запит на арешт Януковича і попросимо його судити. Завтра Росія подасть позов на українських військових, які беруть участь в конфлікті на Донбасі, і захоче судити їх. І так до нескінченності.

Звичайно, наші мудреці думали і над тим, як залучити Росію до кримінальної відповідальності, але самим не підставляти шию під сокиру правосуддя. 4 лютого 2015 року Верховна Рада визнала юрисдикцію МКС в частині … скоєння злочинів керівництвом РФ на Україні. МЗС навіть написав листа з питанням: чи не міг би МКС розслідувати тільки злочину громадян Росії, але без ратифікації Римського Статуту України? Виходячи з головного неписаного юридичної правила «А нас за шо ?!».

Найпотужніший хід. Але, на жаль, геній Клімкіна ні оцінений недоумками з Міжнародного кримінального суду. Нам натякнули, що за статутом МКС так не можна. Тому у вересні 2016 року було ухвалено подати позов до Міжнародного суду ООН. Витівка виявилася не з легких. З усіх договорів, укладених Україною та РФ, і безлічі Конвенцій знайшлося всього чотири, які передбачають юрисдикцію Міжнародного суду ООН і однаково визнані і Росією і Україною.

Конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 1965 року пішли в основний позов. Конвенцію з морського права від 1982 роки ми використовуємо в наступному позові, коли, точніше, якщо виграємо з цього. Угода між Урядом РФ і України про заохочення і взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року віддали комерційним структурам: по ним судяться Укрнафта, Ощадбанк, Приватбанк, Нафтогаз.

Читайте также:   ПОРОШЕНКО АНОНСИРОВАЛ ОЧЕРЕДНОЕ ПОВЫШЕНИЕ МИНИМАЛКИ В УКРАИНЕ

Всі, хто читали Паламаря, думають, що суд в Гаазі ми вже практично виграли. Насправді він ще фактично не розпочинався. 6-9 березня проходили слухання на тему, чи правомочний Міжнародний суд ООН в принципі розглядати наш позов. На цьому етапі Росія з Україною змогли обговорити масу цікавих (тільки нам двом) питань. Зокрема:

а) звідки приїхав «Бук», який збив малайзійський «Боїнг»;

б) де повстанці взяли зброю — в Росії, на радянських складах в шахтах або віджали у армії України;
в) вимовляв чи гарант в Одесі в листопаді 2014 року слова: «У нас діти підуть в школи і дитячі сади, а у них вони будуть сидіти по підвалах», або це висмикнути з контексту;
г) чи використовувала Україна заборонені фосфорні бомби 12 червня 2014 року в Семенівці (поруч зі Слов’янськом), якщо так, чому місцеві жителі не задокументували опіки у сільського фельдшера згідно з міжнародними протоколами …

Заодно була можливість обмінятися фотографіями з соціальних мереж і кресленнями орієнтовного маршруту буксирування військової техніки з РФ на територію Донбасу. Тобто все те ж саме, що зазвичай розповідають і показують на засіданнях ООН, але з приємним розширенням регламенту з 5 хвилин до декількох днів.

Метою стартових дебатів з нашого боку було переконання суддів в доцільності застосування так званих тимчасових заходів (provisional measures). Метою Росії — довести, що дана справа не підпадає під юрисдикцію Міжнародного Суду ООН (prima facie), оскільки є конфліктом всередині України.

Паралельно йшла суперечка за Конвенцією про расову дискримінацію: чи всі процедури досудового врегулювання використовувалися? Ми доводимо, що все (60 дипломатичних нот, 5 раундів переговорів про фінансування тероризму і три раунди переговорів по расової дискримінації). Росія — що не всі, і переговори були про дотримання Конвенцій, а на різні поточні теми.

Як пишуть фахівці, навіть висновок суду про наявність у нього юрисдикції і призначення provisional measures не є остаточним і може бути змінений в ході подальшого процесу. Так сталося з «грузинським справою».

В цілому ми сповнені оптимізму, а європейці скептицизму. Deutsche Welle пише, що в даний судовий процес ми втягнулися вимушено, тому що не було шансів залучити росіян через МКС.

Професор з Мюнхена, колишній суддя Міжнародного суду ООН в Гаазі (2003-2012) Бруно Симма, який брав участь в процесі «Грузія проти Росії», сказав в інтерв’ю Deutsche Welle: «Грузинський процес був дуже контроверсійних, і українець може виявитися таким же». Симма вважає, що суд розтягнеться до трьох років. У квітні може бути прийнято рішення про тимчасове постанові, через рік рішення про підсудність, через півтора року — рішення по суті. Це якщо Міжнародний суд не відмовиться від юрисдикції справи.

Оглядачі французького видання Agora вважають, що Україна повинна була спочатку подати позов проти конкретного російського громадянина, який фінансував або допомагав у фінансуванні тероризму в ДНР і ЛНР. І конкретного політика, замішаного в дискримінації кримських татар або заборону Меджлісу. І тільки після того, як Росія відхилила б ці позови, звертатися до Міжнародного суду ООН.

Але найголовніше — всупереч словам Зеркаль та писанині Паламаря, Міжнародний суд ООН не може «встановити відповідальність РФ за людські смерті і руйнування на Донбасі». Це прерогатива Міжнародного кримінального суду, чию юрисдикцію ми не визнаємо. А суд ООН — це, грубо кажучи, суд щодо порушень міжнародних Конвенцій.
Більш того, і Зеркаль, і Пономар, і багато інших коментатори не тільки плутають два ці суду в Гаазі, а й змішують їх з Міжнародним Трибуналом (по Югославії або по Руанді). Всього в новітній історії було 5 таких органів правосуддя: чотири — створених для розгляду справ про злочини в конкретну війну або етнічної різанини, один — у справі про вбивство державного діяча.

Читайте также:   ПОРОШЕНКО АНОНСИРОВАЛ ОЧЕРЕДНОЕ ПОВЫШЕНИЕ МИНИМАЛКИ В УКРАИНЕ

Це Нюрнберзький трибунал і Міжнародний військовий трибунал для Далекого Сходу (Японії). Якщо коротко, в Нюрнберзі і Токіо переможці судили переможених.

Потім — Міжнародний трибунал по Лівану, створений спільно ООН і урядом Лівану для встановлення винних у вбивстві 14 лютого 2005 року тодішній прем’єр-міністра Лівану Рафіка Харірі. Знаходиться в Нідерландах, судять чотирьох активістів шиїтської партії «Хезболла». Толку — нуль.

Ще один Міжнародний трибунал по Руанді. Виніс довічний вирок колишньому прем’єр-міністру Жану Камбанда за злочини проти людства і іншим організаторам різанини народу тутсі.

Нарешті, найвідоміший суд такого роду — Міжнародний трибунал по колишній Югославії на чолі з Карлою дель Понте. Розпочав роботу в 1993 році, завершує в нинішньому 2017 році. Засудив (або виправдав) винуватців військових злочинів незалежно, на чиєму боці вони воювали. Серед підсудних — 9 албанських командирів, 2 македонця, 17 боснійців, 38 хорватів, 102 серба. Чи виправданий або засуджений головний фігурант процесів — Слободан Мілошевич — незрозуміло, так як в 2006 році він помер нібито від інфаркту у своїй камері.

Ми про такий орган правосуддя навіть не заїкаємося. Тому що … Ну, ви, напевно, здогадалися: «усех посодют». Тут і «Хатинь» 2 травня в Одесі спливе, і мистецтва «Торнадо» … Так, щоб тільки сепаратисти сиділи на лаві підсудних рядочком, що не вийде ніяк. Тому — працюємо, брати, по Конвенцій.

До речі, а ви в курсі, що Україна вже перемогла в Гаазі? Ні? Дивно! Правда, не Україна, а Приватбанк і не в Міжнародному суді ООН, а в Міжнародному арбітражному суді (Permanent Court of Arbitration). Але все одно — перемога. Арбітраж так і сказав Росії: права українських інвесторів порушувати не можна. Угода про заохочення і взаємний захист інвестицій не велить. І пальчиком погрозив. На даному етапі — все. Компенсацію поки не присудили. Але ще не вечір.

У нас по цій лінії з РФ ще судяться Нафтогаз, Укрнафта і Ощадбанк. Їм пощастило менше. Агенти Кремля — ​​Вова Парасюк і Семен Семенченко зажадали до 2 квітня закрити Сбербанк Україна в покарання за те, що його «материнська» структура — Сбербанк Росії почала обслуговувати паспорта ДНР / ЛНР. А після 2 квітня обіцяли його розгромити. У вільний від блокування залізниць час. Кремль просто в захваті. Тепер він з цим самим Угодою про захист інвестицій і з витівками Вови & Сьоми побіжить до Гааги і «вмиє» нас за Ощадбанк.

А тим часом в суді, як я розумію, оголошено перерву. У гаагських суддів, мабуть, з великими труднощами укладається в голові широкий асортимент наших з РФ взаємних претензій. А тут ще Ощадбанк з Ощадбанком обіцяють зустрітися на одній юридичній майданчику. Так що судді, напевно, просто вирушили в кофешопи. Покурити. Пощастило їм, що міжнародне правосуддя розташоване на веселою землі Голландії. Легше пережити такі два-три роки крейзі-екшену, який неодмінно чекає нас на звивистій стежці міжнародного правосуддя.

Раніше повідомляли: США пригрозили выходом из Совета ООН по правам человека

472 просмотров
←ЖМИТЕ "Рекомендую" и читайте нас на Facebook
Понравилась статья - жмите

НОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

3 Comments on План Апокаліпсису: суд над Путіним

Leave a Reply

Вход/Регистрация: