Євген Кисельов: Три роки російського сорому

Минулої неділі колеги попросили мене прокоментувати в програмі «Ганапольський» третю річницю приєднання Криму — як прийнято називати на путінському «новоязі» анексію півострова, що входив в міжнародно визнані кордони України. Визнані в тому числі і двосторонніми договорами та угодами між Москвою і Києвом.

Повідомляє «Всем! Всем! Всем!» з посиланням на echo.msk.ru

Чесно кажучи, мені було важко сказати щось нове на цю тему. Я можу тільки повторити те, що говорив вже неодноразово — і на цьому сайті, і в інших ЗМІ, і в публічних виступах. Я прекрасно розумію, що йду проти течії російського ідеологічного «мейнстріму» — в тому числі і опозиційного. Адже не секрет, що багато лідерів російської опозиції вважають за краще не позичати чіткої позиції щодо анексії Криму … Але роблю, що має — і хай буде, що буде.

фото: ФБ

 

Можна святкувати річниці «приєднання» Криму до посиніння, до хрипоти, до втрати пульсу, до бійки, до важкої стадії сп’яніння і подальшого настільки ж важкого похмілля — це нічого не змінить.
Адже насправді все гранично ясно і просто. Крим був відірваний, вкрадений, привласнений — це була таємна військова операція, якою особисто керував президент Росії — він сам через якийсь час в цьому публічно зізнався. Операція, незграбно прикрита наспіх, на живу нитку зшитим «референдумом».
Ніхто в світі анексію Криму не визнав. За анексію Криму проти Росії введені міжнародні санкції, скасовувати які ніхто не збирається — незважаючи на бодряческіе прогнози прокремлівських горе-аналітиків, періодично пророкують, що скасування санкцій ось-ось станеться.
Ага, відбудеться, хапай в обидві жмені.

Як у випадку з Трампом. Вже як на Трампа-то сподівалися: він щось санкції скасує! Але новий президент США візьми та заяви, що Крим був незаконно анексований і повинен бути повернений Україні.

Росія, звичайно, хвора. У всякому разі, мені це чітко бачиться з мого київського далека.
Як можна зробити святом дату міжнародного злочину? Влаштовувати торжества і концерти?
Як можна пишатися тим, що засуджує весь світ?

Як можна хоча б на секунду не замислитися над тим, що в результаті всього, що сталося кримськотатарський народ — один з репресованих Сталіним народів — повернувся, по суті, до колишнього приниженому і ображеному положенню? Що, по суті, в повному обсязі реанімована одна з найганебніших, ганебних сторінок в історії вітчизняної національної політики?

Як можна не бачити очевидного: від «приєднання» Криму життя простого російського обивателя не стала краще ні на йоту?

Як можуть люди при здоровому глузді радіти тому, що твоє уряд в світі сприймають як міжнародного хулігана, який ще куражиться, нахабно бреше всім в очі — мовляв, я тут ні при чому, мене тут не стояло, нас там немає і т.д. , і т.п.?

Подія, яке підносилося путінської пропагандою мало не як нова точка відліку на шляху відродження Росії як великої держави, думаю, насправді рано чи пізно буде сприйматися як відправний пункт в історії деградації путінського режиму. Процес цей буде, швидше за все, довгим. Але рано чи пізно путінського режиму не стане.

За яким сценарієм це відбудеться — сьогодні чи хтось зможе описати. Але станеться це неминуче — і не виключено, на жаль, що станеться це за набагато жорсткішого і кривавому сценарієм, ніж той, за яким сталося падіння комуністичного режиму в СРСР.

А Крим — його доведеться повертати. Як довелося повернути незалежність Латвії, Литві та Естонії через 50 з гаком років після того, як Радянський Союз здійснив акт анексії трьох балтійських держав — акт, який ніколи не був визнаний тими ж самими Сполученими Штатами. Це теж буде, можливо, дуже важкий і болісний процес. Але чи піде він неминуче — пом’янути моє слово.

Раніше повідомляли: В Украине открыто продают гражданства других стран (видео)

637 просмотров
←ЖМИТЕ "Рекомендую" и читайте нас на Facebook
Понравилась статья - жмите

НОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

2 Comments on Євген Кисельов: Три роки російського сорому

Leave a Reply

Вход/Регистрация: