Навіщо Ердоган провокує європейських лідерів

«Переходь в більш благополучні райони. Купуйте кращі машини. Живіть в кращих будинках », — сказав Ердоган під час мітингу в Ескішехір минулого тижня. Але він звертався до своєї безпосередньої аудиторії, а до 4,6-мільйонної турецької діаспори в Західній Європі. «Потрібно народжувати не трьох, а п’ятьох дітей. Тому що ви — майбутнє Європи. Це буде найкращою відповіддю на несправедливість по відношенню до вас ».

Повідомляє «Всем! Всем! Всем!» з посиланням на Bloomberg, США

Останнім часом президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган (Реджеп Тайіп Ердоган) дає масу приводів для тривог тим, хто вважає, що над Європою нависла загроза ісламізації. Ця загроза сильно перебільшена, однак вона допомагає президенту Туреччини досягати його політичних цілей і провокувати у європейських лідерів напади бурхливого обурення.

фото: Bloomberg, США

 

Минулого тижня Ердоган звинуватив Євросоюз в розв’язанні «війни між хрестом і півмісяцем», після того як Європейський суд дозволив роботодавцям вимагати від своїх співробітників, щоб ті не носили на роботі мусульманські головні хустки.

І Ердоган не став на цьому зупинятися. «Туреччина — це не та країна, яку можна принижувати, чиїх міністрів можна видворяти і чиїх громадян можна тягти волоком по землі», — заявив він журналістам в Анкарі в середу, 22 березня. За кілька годин до того, як мусульманський терорист збив перехожих на Лондонському мосту, президент Туреччини заявив: «Якщо Європа буде продовжувати в тому ж дусі — жоден європеєць ні в одній країні світу не зможе спокійно і безпечно ходити по вулицях. Європа сама постраждає від цього ».

Проповідники ісламізації, такі як Жизель Літтман (Жизель Літтман) або, як вона себе називає, Бат Йе’ор — саме вона запропонувала термін «Єврабії» — вже давно пророкують цю тенденцію. Ця концепція, якою скористалися такі політики, як голландський популіст Гірт Вілдерс (Герт Вілдерс), будується на ідеї про третій мусульманському вторгнення до Європи. Перші два вторгнення були озброєними (732 рік і 1683 рік), але тепер це вторгнення здійснюється в першу чергу за допомогою імміграції та демографічного зростання. Одного разу, під час дебатів в парламенті, Вілдерс сказав, що мусульманські іммігранти — це «колонізатори. Вони прибули сюди не інтегрувати, а підпорядкувати нас ».

Саме такою є основна ідея «Табори святих», французького роману, вперше опублікованого в 1973 році, популярність якого останнім часом різко зросла. У цій книзі, яка є однією з улюблених книг французького популіста Марін Ле Пен (Marine Le Pen), описується неозброєний, але в культурному сенсі насильницьке вторгнення у Францію біженців з країн «третього світу», які користуються слабкістю і почуттям провини західної цивілізації, щоб її захопити.

Чи є у загроз Ердогана якісь речові підстави — це інше питання. Рівень народжуваності в турецькій діаспорі в Німеччині дійсно трохи вище середнього — 2,3 дитини на одну жінку в порівнянні з 1,5 дитини на одну жінку в цілому по країні — однак з таким рівнем народжуваності турки навряд чи можуть розраховувати на те, що вони стануть майбутнім Німеччини: 3,5-нинішнє мільйонне співтовариство ще дуже не скоро перетвориться в більшість в країні з населенням 80,7 мільйона чоловік, навіть якщо Ердогану якимось чином вдасться переконати його представників подвоїти кількість дітей в сім’ях. (У самій Туреччині рівень народжуваності навіть трохи поступається рівню народжуваності серед німецьких турків.)

Більш того, хоча більшість виборців з турецької діаспори в Німеччині і Нідерландах підтримали Ердогана і його партію на недавніх виборах, його головні вороги, такі як Курдська партія, також отримали більше голосів в цих спільнотах, ніж Туреччини. У політичному відношенні в цих діаспорі спостерігається розкол: значне число німецьких турків живуть в Німеччині, тому що не хочуть жити в Туреччині Ердогана. Насправді Ердоган просто не може командувати емігрантами з Анкари: навіть якщо він спробує, найімовірніше, ті етнічні турки, які його не підтримують, і багато хто з тих, хто більше не має права голосувати на турецьких виборах, тому що тепер вони є жителями країн Євросоюзу, збунтуються проти цього.

Я сумніваюся, що Ердоган всерйоз вважає себе султаном, під керівництвом якого мусульмани поступово захоплюють Європу або ведуть якусь війну хреста і півмісяця. У нього просто немає достатньої кількості прихильників — навіть потенційних прихильників — в Німеччині, Нідерландах, Бельгії та інших країнах, куди мігрували турки з того часу, коли ми вперше запросили їх в якості «гастарбайтерів» після Другої світової війни. Однак Ердоган хоче викликати гнівну реакцію. Як і президент Росії Володимир Путін, він витягує з цієї реакції користь на внутрішньополітичній арені: того факту, що Ердоган дозволяє собі настільки зневажливо ставитися до Німеччини, вже досить, щоб зміцнити почуття національної гордості серед населення.

Такі реакції допомагають Ердогану в його кампанії, покликаної консолідувати президентську владу на голосуванні, яке відбудеться в квітні. Було б чудово, якби європейські уряди просто проігнорували тролінг Ердогана. Але Ердоган знає, що вони не можуть цього зробити. Голландському ПРЕМ’ЄР-міністру Марку Рутте (Марк Рютте) потрібно боротися проти Вілдерса, тому він виступив з рішучою критикою висловлювань Ердогана, надавши послугу собі і проникливого турецькому президенту.

Тепер християнські демократи канцлера Ангели Меркель, які не можуть дозволити собі занадто м’яке ставлення до Ердогану, заговорили про посилення правил видачі подвійного громадянства — знову надавши послугу Ердогану як усередині Туреччини, так і всередині тієї частини турецької діаспори, яка сумує за батьківщиною.

Як тільки завершиться ця політична вистава, Ердогана вже не будуть хвилювати доля турків як «майбутнього Європи». Йому доведеться відновити діалог з питання про безвізовий режим для турків в Європі і знову повернутися до питання економічних відносин, оскільки Європа є найбільшим торговим партнером Туреччини. Стереотипи, пов’язані з образом Єврабії, знову відправляться в ящик столу, проте європейські націоналісти ще багато років будуть цитувати Ердогана, щоб обгрунтувати свої теорії змови.
Путин и Эрдоган на пороге конфликта: Турция снова «довела» Россию

Раніше повідомляли: Пенсии в Украине: кому повысят выплаты на 1000 гривен

583 просмотров
←ЖМИТЕ "Рекомендую" и читайте нас на Facebook
Понравилась статья - жмите

НОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

Be the first to comment

Leave a Reply

Вход/Регистрация: