Меркель виступила в бундестазі з різкою критикою Росії

141126120804_merkel_bundestag_speech_624x351_afp

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що дії Росії щодо України ставлять під питання усталений в Європі мирний порядок і зневажають міжнародне право.

Виступаючи в бундестазі, пані Меркель сказала, що анексії Криму Росією немає жодних виправдань або вибачень. Разом з тим вона визнала, що для врегулювання кризи в Україні треба буде запастися терпінням.

Пані Меркель, яку раніше сприймали як головного дипломатичного посередника у відносинах Росії і Заходу, останнім часом дедалі частіше виступає з жорсткою риторикою на адресу Москви.

«Ніщо не виправдовує пряму або непряму участь Росії в боях в Донецьку і Луганську, — сказала вона депутатам бундестагу. — Дії Росії ставлять під питання мирний лад в Європі й демонструють зневагу до міжнародного права». Слова німецького канцлера депутати зустріли оплесками.

«Обстановка в Донецьку і Луганську не має нічого спільного з перемир’ям, і тому економічні санкції (проти Росії. — Ред.) неминучі», — попередила пані Меркель.

Німецький канцлер протягом останніх місяців енергійно намагалася розрядити кризову ситуацію в російсько-українських відносинах.

Москва категорично заперечує свою пряму чи непряму участь в українській кризі і відкидає всі повідомлення про присутність російських військ і військової техніки на сході України.
Глуха оборона

Як відзначають спостерігачі, перехід Ангели Меркель до більш жорсткої риторики на адресу Москви свідчить про те, що попередню тактику визнали безуспішною.

Напередодні саміту лідерів країн «Великої двадцятки» в середині листопада пані Меркель провела бесіду з російським лідером Володимиром Путіним віч-на-віч, без звичайної для подібних зустрічей участі перекладачів і радників.

За словами пані Меркель, вона хотіла змусити російського лідера відкрито заявити про цілі, які він переслідує в Україні й інших пострадянських країнах, які останнім часом знову опинилися у фокусі уваги Москви.

141126120440_germany_merkel_bundestag_624x351_afp
Дії Росії демонструють зневагу до міжнародного права, вважає Ангела Меркель

Однак, як повідомили джерела в німецькій делегації після закінчення зустрічі, що тривала майже чотири години, розмова пана Путіна і пані Меркель в Брісбені не мала жодних результатів.

«Він випромінював цілковитий холод, — підсумував зустріч агенції Reuters один з німецьких чиновників в оточенні канцлера Меркель. — Путін замкнувся в глухій обороні і вибратися з цього стану не може».

За словами німецьких представників, запас їхніх ідей з приводу того, як вплинути на російського лідера, повністю вичерпаний. Канали для комунікації з Кремлем будуть і далі відкритими, проте Берлін виходить з перспектив тривалого протистояння з Москвою, схожого на те, що було за часів холодної війни.

«Думаю, що нам слід готуватися до тривалого конфлікту, під час якого Росія буде залучати всі наявні у неї засоби, — сказав голова комітету з міжнародних справ німецького парламенту Норберт Реттген. — Нам же залишається, загалом, займати вичікувальну позицію. Все, що ми можемо зробити, це відстежувати ситуацію з насильством на сході України і бути готовими реагувати на події».

141117205129_merkel_putin_624x351_ap
У Брісбені Меркель зробила чергову спробу відмовити Путіна від втручання в справи України

Особливе занепокоєння в Берліні викликають, як вони вважають, спроби Кремля розколоти країни, що входять до Євросоюзу, щодо подальшої політики відносно Росії. На думку німецьких офіційних осіб, зараз Москва докладає зусиль до того, щоб переконати низку європейських держав — найперше Італію, Угорщину та Словаччину — заблокувати введення подальших санкцій проти Росії.

Станом на сьогодні Німеччина не планує виступати з ініціативою нових економічних санкцій щодо Росії. Однак це може змінитися, кажуть німецькі чиновники, у разі, якщо, наприклад, підтримувані Росією сепаратисти спробують пробити коридор до анексованого Криму, захопивши стратегічно важливе місто Маріуполь.

«Оскільки ми повністю виключили війну (як інструмент політики. — Ред.), деякі можуть подумати, що з нами можна робити все, що завгодно, — заявила Ангела Меркель раніше. — Ми не допустимо цього».

www.bbc.co.uk

 

315 просмотров
←ЖМИТЕ "Рекомендую" и читайте нас на Facebook
Понравилась статья - жмите

НОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

Be the first to comment

Leave a Reply

Вход/Регистрация: