Саакашвілі звинувачують в покриванні вбивці

1393224846-4479-saakashvili-reuters
REUTERS

Прокуратура Грузії висунула екс-президенту Грузії Михайлу Саакашвілі нове звинувачення, яке стосується справи про вбивство співробітника «Об’єднаного банку Грузії» Сандро Гіргвліані в 2006 році.

«Головна прокуратура Грузії винесла постанову про обвинувачення колишнього президента Михайла Саакашвілі у справі про злочин проти Олександра Гіргвліані. Розслідування, проведене на підставі рекомендацій Європейського суду з прав людини, встановило, що ми маємо справу з системним злочином», — йдеться в заяві прокуратури, поширеній у четвер, 27 листопада.

При цьому зазначено, що «приховування злочину проти Олександра Гіргвліані, фальсифікацію розслідування, покривання високопоставлених чиновників і сприяння їм уникнути покарання було здійснено в результаті узгоджених і скоординованих дій міністра внутрішніх справ Іване Мерабішвілі, директора департаменту конституційної безпеки (МВС) Давида Ахалая, голови департаменту з виконання покарання Бачані Ахалая, генеральної прокуратури і колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі».

Розслідування справи триває за статтею 332 Кримінального кодексу Грузії — зловживання службовими повноваженнями, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від трьох до п’яти років.

Співробітник «Об’єднаного банку Грузії» Сандро Гіргвліані був знайдений убитим 28 січня 2006 року на цвинтарі в Окрокана (передмістя Тбілісі), після сварки в одному з тбіліських барів з чиновниками МВС. Сварка сталася в кафе «Шарден-бар» в центрі Тбілісі, де перебували нині колишні високопоставлені чиновники МВС.

Один з фігурантів справи, колишній заступник голови департаменту конституційної безпеки (ДКБ) МВС Грузії Олег Мельников раніше заявив, що Михайло Саакашвілі був в курсі деталей справи про вбивство Гіргвліані.

Детальніше читайте на УНІАН: www.unian.ua

313 просмотров
←ЖМИТЕ "Рекомендую" и читайте нас на Facebook
Понравилась статья - жмите

НОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

Be the first to comment

Leave a Reply

Вход/Регистрация: