РФ хоче припинити транзит газу через Україну. У Європі здивовані

[sc:AdsenseAd336 ]

Транзит газу до Європи, який здійснюється через Україну, буде перенаправлений.

Про це заявив глава «Газпрому» Олексій Міллер під час першого візиту до Росії нового заступника голови Єврокомісії з енергетики Мароша Шефчовича.

Міллер доніс до Шефчовича нову переговорну позицію російської сторони: український транзитний потік буде перенесений в Туреччину, і Європа повинна поспішити побудувати газотранспортні потужності, щоб отримати цей газ в новій точці здачі-прийому на кордоні Туреччини та Греції.

Також «Газпром» заявив, що будує свою переговорну позицію з ЄК, відштовхуючись від ідеї єдиного покупця, проголошеної новими чиновниками Брюсселя.

 

«Ми свою стратегію і подальші дії будуємо, враховуючи план створення в ЄС Енергетичного союзу. Для нас це нові виклики і можливості. Сподіваємося, що створення Енергетичного союзу жодним чином не приведе до зниження надійності та безпеки енергопостачання», — сказав Міллер, цитує його російський «Інтерфакс«.

Міллер знову підтвердив, що проект «Південний потік» закритий.

«Газопровід «Турецький потік» є єдиним маршрутом, по якому можуть поставлятися 63 млрд кубометрів російського газу, що йдуть зараз поки транзитом через Україну. Інших варіантів немstop_gas_naturallyає. Наші європейські партнери про це проінформовані, і тепер їхнім завданням є створення необхідної газотранспортної інфраструктури від кордону Туреччини та Греції», — сказав він.

«У них на це є максимум кілька років. Це дуже-дуже жорсткий графік. Щоб укластися в ці терміни робота з будівництва нових магістральних газопроводів в країнах ЄС повинна бути розпочата прямо сьогодні. В іншому випадку ці обсяги газу можуть опинитися на інших ринках», — застеріг Міллер.

Шефчович в свою чергу заявив, що рішення «Газпрому» викликає подив Єврокомісії.

«Сьогодні ми дізналися, що той газ, який йде транзитом через Україну, цей обсяг буде перенаправлений в уже новий трубопровід. Йдеться про досить великі обсяги газу, який, напевно, не потрібен ні Туреччині, ні країнам Південно-Східної Європи», — сказав він журналістам.

[sc:AdsenseAd ]

«Ми повинні спочатку проаналізувати, скільки газу потрібно Туреччині, країнам Південної і Центральної Європи», — додав він.

«При цьому виникає питання, що повинні робити далі країни Центральної Європи. Треба подивитися, можливо, ми можемо знайти якесь краще рішення, економічно більш обгрунтоване», — сказав Шефчович.

www.pravda.com.ua

302 просмотров
←ЖМИТЕ "Рекомендую" и читайте нас на Facebook
Понравилась статья - жмите

НОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

Be the first to comment

Leave a Reply

Вход/Регистрация: