Автор заяви «про відсіч агресії»: документ матиме юридичні наслідки

У вівторок Верховна Рада проголосувала за заяву «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків».

За відповідне рішення віддали свої голоси 259 депутатів.

Заява визначає наслідки агресії, щоб Україна могла офіційно висувати «консолідовану претензію» до Росії, хоча Москва заперечує свою участь в конфлікті в Україні.

Український парламент офіційно звинуватив Росію у прямій збройній агресії та підтримці нелегальних збройних формувань на Сході України
Український парламент офіційно звинуватив Росію у прямій збройній агресії та підтримці нелегальних збройних формувань на Сході України фото: http://www.bbc.co.uk

 

 

 

 

 

 

 

 

У пояснювальній записці автори постанови написали, що парламент повинен був офіційно визнати факт «збройної агресії Російської Федерації проти України», її обсяг і наслідки, а також сформулювати вимоги України, пов’язані з цим.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Хронологія подій

150409110438_crimea_russia_624x351_ap
фото: http://www.bbc.co.uk

 

У тексті заяви наводиться хронологія подій у Криму та на Донбасі, починаючи з 20 лютого 2014 року — цю дату автори назвали початком «збройної агресії РФ проти України».

В документі детально простежуються події, які призвели до анексії Криму Росією.

[sc:Propeller300 ]

Російська влада, яка спершу відмовлялася визнавати, що люди без розпізнавальних знаків в Криму були силовиками з Росії, згодом підтвердила, що то були російські військові.

«Нелегітимно сформована в умовах російської воєнної окупації виконавча влада Автономної Республіки Крим 16 березня 2014 року провела псевдореферендум про входження Автономної Республіки Крим до складу РФ», — констатується в заяві.

Далі там хронологічно описані початок та розвиток конфлікту на сході України, які в документі названо «другою фазою збройної агресії Російської Федерації проти України».

Вказується на підтримку Росією «іррегулярних збройних формувань» на Сході України та обстріли підрозділів української армії «зі сторони Збройних сил РФ».

«Третя фаза збройної агресії РФ розпочалася 27 серпня 2014 року масовим вторгненням на територію Донецької та Луганської областей регулярних підрозділів російських Збройних Сил», — говориться в тексті заяви.

Невиконання Мінських угод

150418080203_donbas_soldiers_624x351_epa_nocredit
фото: http://www.bbc.co.uk

 

«Незважаючи на досягнення Мінських домовленостей (Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року і Мінський «Комплекс заходів від 12 лютого 2015 року»), учасником яких є російська сторона і які спрямовані на припинення викликаного російською агресією збройного конфлікту, РФ з більшою або меншою інтенсивністю продовжує збройну агресію проти України», — констатують автори заяви.

Говориться, що після підписання Мінського протоколу 5 вересня 2014 року «Збройні сили РФ та іррегулярні підрозділи російських найманців» розширили контрольовану ними територію України у Донецькій та Луганській областях більше ніж на 500 кв. км.

[sc:doctor ]

«Під виглядом виконання Мінського «комплексу заходів» від 12 лютого 2015 року російська сторона здійснює перегрупування своїх збройних підрозділів, важких озброєнь, концентрацію їх на Артемівському, Волноваському, Донецькому, Маріупольському напрямках, а також постійно тримає біля українсько-російського кордону чисельне угрупування своїх регулярних Збройних Сил» — додається в заяві.

Автори заяви звинуватили РФ у серйозних матеріальних збитках економіці України та вчиненні воєнних злочинів, зокрема обстріл автобусу під Волновахою.

Представники самопроголошених «ДНР/ЛНР» звинувачують саме українську армію у обстрілах населених пунктів на Донбасі, а російська влада наполягає на тому, що дії Заходу призводять до ескалації бойових дій на сході України.

Вимоги українського парламенту

141206110920_rada_624x351_rada.gov.ua
У випадку відмови РФ щодо вимог українського парламенту, Рада закликає міжнародну спільноту посилити санкції проти Москви та почати поставки зброї Києву фото: http://www.bbc.co.uk

 

У кінцевій частині заяви Верховна Рада вимагає від РФ «вивести з території України всі військові формування Збройних сил РФ та припинити будь-яку підтримку терористичних організацій на сході України», «безумовно виконувати Мінські домовленості» і відвести армію від українського кордону.

Депутати вимагають негайно звільнити всіх «військовополонених, заручників та незаконно утримуваних громадян України».

Також говориться про повернення анексованого Криму, відшкодування Росією завданої Україні шкоди та кримінальну відповідальність причетних до агресії проти України.

Якщо винні не будуть покарані, то Україна звертатиметься до Міжнародного кримінального суду.

У заяві вітається можливість розгортання міжнародної миротворчої місії, «мандат якої передбачатиме встановлення міжнародного контролю на пунктах пропуску вздовж всієї лінії українсько-російського кордону та сприяння виведенню з території України формувань Збройних сил РФ».

У випадку відмови РФ від припинення агресії Верховна Рада закликає міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії, розширити фінансову допомогу і розпочати постачання зброї Україні.

[sc:Propeller300 ]

Юридичне і політичне значення

Ухвалена заява має і юридичне, і політичне значення, розповів ВВС Україна один з авторів постанови Остап Семерак.

За його словами, таким чином Верховна Рада не лише висловила свою позицію щодо подій в Криму і на Донбасі, а й підтримала український уряд, який намагається відстоювати інтереси країни в різних міжнародних інстанціях.

«Тепер представники України у міжнародних судах зможуть спиратися на цю заяву як на нормативно-правовий документ», — пояснив Остап Семерак.

Він також відзначив, що для Росії така заява є «некомфортною», тож викличе відповідну реакцію щодо спотворення її сутності у російських провладних ЗМІ.

Офіційної реакції МЗС Росії на це рішення поки що немає.

Втім, голова комітету у справах СНД російської Держдуми Леонід Слуцький назвав заяву «черговим свідченням того, що Київ хоче війни більше, ніж миру».

«Залишається лише шкодувати, що нинішня київська влада залишається сліпою при виборі рішень проблем усередині своєї власної країни, продовжуючи шукати зовнішнього ворога там, де його немає — серед братнього народу. Нав’язана Заходом лінія все далі і далі заводить Україну в глухий кут», — цитує російського політика агенція «РИА Новости».

360 просмотров
←ЖМИТЕ "Рекомендую" и читайте нас на Facebook
Понравилась статья - жмите

НОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

Be the first to comment

Leave a Reply

Вход/Регистрация: