«Газпром» хоче за поставлений в зону АТО газ $174 млн і вимагає окремий договір

Газпром» заявляє про заборгованість НАК «Нафтогаз» за постачання газу на неконтрольовані України території Донецької та Луганської областей 174,2 млн доларів станом на 21 квітня, і вважає за необхідне укладення окремого прямого контракту на поставку газу в цей регіон.

Про це йдеться в повідомленні «Газпрому», повідомляємо «Всем, Всем, Всем» з посиланням на «Українські новини«.

«Єдине питання, яке є проблемним, пов’язане з поставками газу на південний схід. З початку року, станом на 21 квітня, «Газпром» направив споживачам південного сходу 554,6 млн куб. м газу. Сума заборгованості «Нафтогазу» по цим поставкам досягла 174,2 млн доларів. Це питання має стати предметом спецпереговорів, і думаємо, що доцільно розглянути можливість укладення окремого прямого контракту «Газпромa» на поставку газу на південний схід», — сказав голова правління «Газпрому» Олексій Міллер.

фото: forbes.ua
фото: forbes.ua

Він додав, що «Газпром» продовжує стабільно постачати газ в Україну.

«Передоплата, отримана від «Нафтогазу» за квітневі поставки, з урахуванням залишку від передоплати за березень, становила 75,85 млн дол. За дві декади квітня за заявкам «Нафтогазу» поставлено 180,7 млн куб. м газу. Всі спірні питання, за винятком заборгованості за газ, поставлений «Нафтогазу» минулого року, вирішені. Поточні поставки газу регулюються виключно чинним контрактом від 2009 року», — сказав Міллер.

За його словами, знижка на газ, надана урядом Росії, і рішення не пред’являти штрафи за умовою «бери або плати» не вимагають підписання будь-яких додаткових документів.

Як повідомлялося, 1 квітня «Нафтогаз України» і російський газовий монополіст «Газпром» домовилися про постачання газу в Україну по 247,18 доларів/тис. куб. м в 2 кварталі.

На цей період, згідно з домовленостями, не застосовується принцип «бери або плати», а поставки газу здійснюються за передоплатою.

348 просмотров
←ЖМИТЕ "Рекомендую" и читайте нас на Facebook
Понравилась статья - жмите

НОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

Be the first to comment

Leave a Reply

Вход/Регистрация: