Постпред США в ООН заявила, що антиросійські санкції не будуть зняті до повернення Криму Україні

Важке становище в східній частині України вимагає «чіткого і рішучого осуду» дій Росії, заявила постійний представник США в ООН Ніккі Хайли.

США підтримують український народ і не знімуть антиросійські санкції до повернення Криму Україні, сказала постійний представник США в ООН Ніккі Хайли, виступаючи під час ініційованого Україною відкритого засідання Ради Безпеки ООН. Повідомляє v7v7v7.com з посиланням на  «ГОРДОН».

Вона зазначила, що не тільки Крим і Донбас страждають від дій РФ.

Хайли: Крим — це частина України
Фото: EPA

 

«Крим — це частина України», — підкреслила постпред США, додавши, що санкції проти РФ не будуть зняті до повернення півострова.

Хайли, яка в перший раз була присутня на засіданні Ради Безпеки ООН, закликала сторони конфлікту на Донбасі виконувати умови Мінських угод. «Важке становище в східній частині України вимагає чіткого і рішучого засудження дій Росії», — заявила вона.

Постпред США зазначила, що погіршення ситуації на Донбасі призвело до руйнування важливих об’єктів інфраструктури. Вона додала, що криза розростається, наражаючи на небезпеку все більшу кількість людей.

Після її виступу постпред РФ Віталій Чуркін ще раз узяв слово. «Народ Криму цілком виразно висловив свою волю на референдумі», — заявив він у відповідь на слова Хайли про визнання півострова частиною України.

2 лютого в Радбезі ООН пройшло ініційоване Україною відкрите засідання, в ході якого країни-члени обговорили погіршення ситуації на сході України.

Представник України Володимир Єльченко в ході виступу закликав Росію припинити «розводити терористичні армії» на сході України. Він підкреслив, що погіршення ситуації в Авдіївці Донецької області показало, що Росія і її спільники продовжують підривати мирний процес на Донбасі.

Чуркін у відповідь заявив, що делегація України в ООН «продовжує йти стежкою війни». Він сказав, що Київ намагається скористатися «спровокованими їм самим бойовими зіткненнями» як приводом для відмови від виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року.

29 січня на сході України в районі Авдіївки загострилася ситуація, коли проросійські бойовики посилили обстріли промзони. Інтенсивні бойові дії із застосуванням реактивних систем залпового вогню «Град» тривали з невеликою перервою 30 і 31 січня.

1 лютого донецький губернатор Павло Жебрівський повідомив, що російська сторона в Спільній центрі з контролю і координації надала письмове підтвердження гарантій про встановлення режиму тиші в районі Авдіївки.

Однак з ранку четверга угруповання «ДНР» знову застосовувала важке озброєння, заборонене Мінській угоді, повідомили в 72-й бригаді ВСУ.

У штабі АТО повідомили, що вчора на Донбасі загинули двоє українських військових, 1 лютого кількість загиблих була такою ж. 31 січня загинув один український військовослужбовець, 30 січня — троє, а 29-го — четверо. Таким чином, з початку загострення ситуації в Авдіївці загинули 12 військових.

Раніше повідомляли: Аферисты придумали новую схему развода украинцев

980 просмотров
←ЖМИТЕ "Рекомендую" и читайте нас на Facebook
Понравилась статья - жмите

НОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

Be the first to comment

Leave a Reply

Вход/Регистрация: